Zeytinburnu Araç Değer Kaybı

Zeytinburnu Araç Değer Kaybı

Araba amortismanı nedir? Araba amortismanı, arabanızın zaman içinde değerini kaybetme oranıdır. Zeytinburnu Araç Değer Kaybı Bazı modeller değerlerini diğerlerinden daha iyi korusa da, beş yıl sonra araçlar değerlerinin kabaca yarısını kaybedebilir. Amortismanın önüne geçemeseniz de, satmayı seçerseniz aracınızın birkaç yıl içinde değerinin ne olacağını tahmin edebilirsiniz.

Araba amortismanı nasıl çalışır?

Arabalar zamanla değerini kaybeder. Belirli faktörler, ne kadar değer kaybettiklerini etkiler. Aracın markası ve modeli, yaşı, durumu, kilometresi, mülkiyet geçmişi ve hatta rengi bile aracınızın değerini etkileyebilir. Yeni bir araba tipik olarak kullanılmış bir arabadan çok daha hızlı değer kaybeder. Ancak aracınızın bakım ihtiyaçlarını karşılamak, değerini daha uzun süre koruyabilir. Arabanızın altı yıl boyunca ne kadar değerli olabileceğine dair bir fikir edinmek için araba amortisman hesaplayıcımızı kullanın.

Arabalar yılda ne kadar hızlı değer kaybeder?

Zeytinburnu Araç Değer Kaybı
Zeytinburnu Araç Değer Kaybı

Bir aracın amortismana tabi tutulacağı önceden belirlenmiş bir oran yoktur. İlk yıl içinde birçok araba değerinin %20’sine kadarını kaybeder. Bundan sonra, dört veya beş yıla kadar her yıl yaklaşık %15 daha fazla kaybedebilirler.

Araba amortismanını hangi faktörler etkiler?

Aracınızın değerini tahmin ederken şu faktörleri aklınızda bulundurun:Marka ve model: Popüler bir marka ve modele sahip bir arabanız varsa, değerini daha az fanı olan bir arabadan daha uzun süre koruyacaktır. Durum: Normal aşınma ve yıpranmaya sahip bir araç, bir kazaya karışmış veya iş için kullanılmış bir araca göre değerini daha iyi koruyacaktır. Örneğin, rutin olarak yoldan çıkan bir kamyon, eğlence için veya ofise gidip gelmek için kullanılan bir arabadan daha fazla hasar görecektir.
Yaş: Klasik araba değerleri gibi bazı istisnalar dışında, aracınız ne kadar eskiyse değeri o kadar düşük olur.
Kilometre: Araçların, büyük, pahalı onarımlar olmadan tasarruf edebilecekleri mil sayısı konusunda pratik bir üst sınırı vardır. Bir aracın kilometresi ne kadar fazlaysa, değeri o kadar düşük olabilir.
Sahiplik geçmişi ve hatta aracın rengi gibi diğer faktörler bazen amortismanda rol oynayabilir. Örneğin, özel bir boya işi, bir arabanın değerini düz siyah veya gri bir boya işine göre muhtemelen daha fazla düşürür.

Arabamın amortismanını nasıl sınırlayabilirim?

Bir arabanın değer kaybetmesini engelleyemeseniz de, arabanızın ne kadar değer kaybedeceğini sınırlamak için atabileceğiniz adımlar vardır:

Sürüş limiti ne kadar: Aracınızı yılda 10.000 milden daha az sürmek kilometre sayacını düşük tutmakla kalmaz, aynı zamanda kaza ve hasar riskini de azaltır.
Arabanızı garajda veya üstü kapalı bir alanda tutun: Dış etkenlere maruz kalmayı azaltmak, boya işini koruyacak ve dolu gibi şiddetli hava koşullarından kaynaklanan hasarı sınırlayacaktır.
Aracınızın bakımını düzenli olarak yapın: Yağ değişimi, lastik dönüşü ve daha fazlası için üreticinin tavsiyelerine uyun. Motoru ihmal etmekten kaçının, özellikle aranan bir model ise ve alıcılar tamamen orijinal parçaları istiyorsa araç çok daha değerli olacaktır. görüşmek üzere hoşça kalınız. İletişime Geç

Phone icon
Telefon
İletişim
WhatsApp icon
WhatsApp