Üsküdar Araç Değer Kaybı

Üsküdar Araç Değer Kaybı

Üsküdar Araç Değer Kaybı Trafik Kazası Tazminatlarında Hak  Kazanabileceğiniz Zarar Türleri Bir araba kazasına karıştıysanız, kendi hatanız olmadan maruz kaldığınız kişisel yaralanmalar için tazminat davası açabilirsiniz. Mahkemenin size tazminat olarak hükmedeceği paraya tazminat denir.

 Zararlar, sanığın pervasız, kasıtlı veya ihmalkar eylemi nedeniyle kişisel yaralanma davalarında zarar gören tarafa verilen parayı ifade eder. İki genel hasar kategorisi vardır: genel zararlar ve özel zararlar veya ekonomik olmayan ve ekonomik zararlar olarak da adlandırılır. Bir araba kazası gibi kişisel yaralanma durumunda haklarınızın neler olduğunu öğrenebilmeniz için iki tür zarar hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Genel veya Ekonomik Olmayan Zararlar

Bu tür zararlar doğal olarak davalının haksız fiillerinden kaynaklanmaktadır. Davacının yaralanması ile davalının davranışları veya eylemleri arasında açık bir bağlantı vardır. Çoğu durumda, davalının zararın veya yaralanmanın ciddiyetini tahmin etme yeteneği, davacının genel zararlar için tam tazminat almasını engellemez.

Örneğin, Sürücü X, bedensel yaralanmaları ciddi şekilde şiddetlendiren nadir bir kemik rahatsızlığına sahip Sürücü Y ile küçük bir motorlu araç kazasında kusurlu sürücü ise, Sürücü X, Sürücü Y’nin uğradığı tüm genel zararlardan sorumludur. Nadir görülen bir kemik sorunu olmayan bir kişi benzer düzeyde genel zarar görmemiş olsa bile Sürücü Y’nin zararlarından sorumludur.

Genel Zarar Türleri

Her kişisel yaralanma vakası farklı görünse de, genel zararlar genellikle şunları içerir:

 • Fiziksel şekil bozukluğu
 • Zihinsel acı
 • Fiziksel bozukluk
 • Düşük yaşam kalitesi
 • Fiziksel acı ve ıstırap
 • Arkadaşlığın kaybı (yanlış ölüm içeren durumlarda aile üyelerine verilir)

Genel Zararlar Nasıl Hesaplanır?

Yaralanan tarafa verilmesi gereken tazminat miktarı belirlenirken, genellikle sübjektif bir yaralanma için kesin bir dolar tutarı belirlenir. Zihinsel ıstırap gibi diğer zararlar her davacı için farklıdır. Tazmin edilecek zararı belirleyebilecek bazı faktörler arasında trafik kazası avukatının becerileri , yaralanmanın korkunçluğu ve yaralanmanın hassasiyetleri yer alır.Çekmeköy Araç Değer Kaybı

Özel veya Ekonomik Zararlar

Bu tür zararlar, zarar gören tarafın davalının eylemleri nedeniyle uğradığı zararları mali olarak tazmin etmek için verilir. Davacının maruz kaldığı ölçülebilir tüm mali kayıpların toplanmasıyla tespit edilebilecek cepten yapılan harcamalardır. Bu giderler veya kayıplar kesin olarak kanıtlanmalıdır.

Örneğin, bir trafik kazasında kusurlu taraf (veya onun sigortası), diğer sürücünün hurdalı aracının değerinden sorumludur. Çeşitli araç değerleme araçları kullanarak hurdaya çıkarılan aracın değerini belirlemek oldukça kolaydır.

Özel Zarar Türleri

 • Bazı yaygın özel hasar kategorileri şunları içerir:
 • Geçmiş ve gelecekteki tıbbi harcamalar
 • Yeri doldurulamaz eşyaların kaybı
 • Hasarlı mülkün değiştirilmesi ve onarımı
 • Kazanma kapasitesi kaybı ve ücret kaybı

Özel Zararları Nasıl Hesaplarsınız?

Belirli öğeler için kesin bir dolar tutarı zaten harcandığından, özel hasarların hesaplanması genellikle kolaydır. Bununla birlikte, yaralanma veya gelecekteki tıbbi harcamaların maliyeti nedeniyle kaybedilen gelecekteki ücretler üzerindeki dolar rakamını hesaplamak söz konusu olduğunda biraz karmaşıklaşıyor. Ancak bu, bilirkişi ve diğer delillerin yardımıyla yapılabilir.

Üsküdar Araç Değer Kaybı Bir trafik kazasına karıştıysanız, hem özel hem de genel tazminat talep edebilirsiniz. Benzer şekilde, bir araba kazasında başka bir tarafın neden olduğu kişisel yaralanmalardan siz veya araba sigorta şirketiniz sorumlu olabilir.

Her iki durumda da kendinizi korumak ve haklarınızdan yararlanmak için sizi mahkemede temsil etmesi için bir trafik kazası avukatı tutmanız akıllıca olacaktır.

Phone icon
Telefon
İletişim
WhatsApp icon
WhatsApp