Van Araç Değer Kaybı

Van Araç Değer Kaybı Tazminatı Van Aracı Değer Kaybı Tazminatı Değer kaybı için tazminat genellikle aracın kazadan önceki ve sonraki adil piyasa değerindeki farka eşittir. Adil piyasa değerini belirlemek bazen zor bir iş olabilir. Bazı eyaletlerde sigorta şirketi, bir sigorta şirketinin karşılaştırılabilir ödemelerine bakacaktır. Yani herhangi bir hasar kaydı yoksa sigorta şirketlerinin kazalarda tamamen harap olan araçlar için ne kadar ödediğine bakacaklar.

Amortisman – nedir ve bundan nasıl kaçınırım?

Araba amortismanı nedir ve etkilerini nasıl en aza indirebilirsiniz? Kapsamlı rehberimiz, arabanızda çok fazla para kaybetmemeniz için size en iyi ipuçlarını veriyor…

Bunu, bir kazaya karışmış bir geçmişe sahip otomobiller için ödenen toplam tutarla karşılaştıracaklar. Buradaki fikir, sigorta şirketlerinin hasarsız arabalara hasarlı arabalardan daha fazla ödeme yapmasıdır.

Araç Değer Kaybı Nasıl Hesaplanır
Van Araç Değer Kaybı

Araç amortismanı, uzun süredir arabalar ve hem yeni hem de kullanılmış arabaların (tekneler ve diğer araçların yanı sıra) fiyatları hakkında güvenilir bir bilgi kaynağı olmuştur. Sigorta poliçelerinde değer kaybının ne zaman ve ne kadarının tazmin edilebileceğini sınırlayan maddeler de olabilir. Bu nedenle, konuyla ilgili herhangi bir sigorta poliçesinin ne söyleyeceğini öğrenmek önemlidir.

Bir arabanın değerinin düşmesi ölüm ve vergiler kadar kaçınılmazdır. İyi haber şu ki, en kötü suçluları belirlemek ve etkilerini azaltmak mümkün.

Çoğu araba ilk üç yıl içinde değerinin %50 ila %60’ını kaybeder. Amortisman oranı, üç ana kategoriye ayrılan birkaç faktöre bağlıdır: fiyat, işletme maliyetleri ve kalite (algılanan ve gerçek).

Araba amortismanı nedir?

Tabii ki, mal sahibi tarafından amortisman tazminatı talep etmek için sunulan kanıtlara itiraz etmek her zaman mümkündür. Bu nedenle, örneğin sigorta şirketi, arabanın sahibinin arabanın hala sahibi olduğunu ve yakın gelecekte satmaya niyeti olmadığını iddia edebilir. Böylece sahibi zarar görmedi.

Van Araç Değer Kaybı

ÇÖZÜMLER TALEP EDİLDİ
ARAÇ DEĞER KAYBI
İKAME ARAÇ TAZMİNATI
TİCARİ ARAÇ KAZANÇ KAYBI
HANGİ DURUMLARDA TAZMİNAT ALAMAZIZ?
Başka bir kaza sonucu boyanan bir parçanın daha sonra başka bir kaza nedeniyle yeniden boyanması değer kaybına yol açmaz ve bu nedenle tazminat talep edilemez.
Van Araç Değer Kaybı
KİMLER BAŞVURABİLİR?
ARACIN EHLİYET SAHİBİ TALEP EDEBİLİR
TAZMİNATLARDAN KİM SORUMLU
ARIZALI ARACIN RUHSAT SAHİBİ
ARIZALI ARACIN SÜRÜCÜSÜ
ARIZALI ARACIN TRAFİK SİGORTASI ZAMAN AŞIMI
GSM: 0 505 514 88 73
Email: info@aracindegerkaybi.com

Aracınızın yıpranmasını ve ikame araç bedelini/kazanç kaybını telafi etmek için 2 yıl süreniz var.

Araç Değer Kaybı Nasıl Alınır?

Araç Amortismanı Nasıl Tazmin Edilir? 1-Öncelikle Hazine Müsteşarlığı tarafından yetkilendirilmiş eksperimiz ile aracınızın ilgili kaza sonucu hasar ve onarım işlemlerinin detaylarını, aracınızın geçmiş hasar kayıtlarını, zaman aşımını ve kusur durumunu araştırıyoruz ve Aracınızdaki amortisman koşullarının uygun olup olmadığını tespit edin. Bu belirleme olumlu ise ne kadar araç amortisman ücreti alabileceğinizi de hesaplıyoruz.

Aracın amortismanı

Daha sonra ön inceleme sonucunu size bildiririz. Değer kaybınızın tahsili için işlem başlatmamızı isterseniz size Sözleşme ve Vekaletnamenin bir nüshasını göndeririz. Bu evrakların tarafınızca incelenip kaldırılmasının ardından süreci başlatıyoruz. Ayrıca her zaman bizimle iletişime geçerek veya bildireceğimiz online sorgulama sistemine dosya numaranızı girerek sürecin hangi aşamada olduğunu web üzerinden de takip edebilirsiniz.
Tüm bu süreçlerde herhangi bir masraf ödemezsiniz. Tarafımıza yapılan masrafları işlem sonunda diğer aracın trafik sigortasından tahsil ederiz. İşin tamamlanmasından ve değer kaybınızın tahsil edilmesinden sonra, sözleşmede yazılı olan makul bir Avukatlık ücreti yüzdesi alıyoruz. Bu sayede işlem sonunda tazminat tutarından ücretimizi alıyoruz. Bu nedenle ön ödeme yapmıyorsunuz.

Sorularınız Varsa Yanıtlayalım

Mail: info@aracindegerkaybi.com

    Phone icon
    Telefon
    İletişim
    WhatsApp icon
    WhatsApp