Zeytinburnu Araç Değer Kaybı

Ümraniye Araç Değer Kaybı

Aracınızın Amortisman Oranını Nasıl Düşürebilirsiniz? Ümraniye Araç Değer Kaybı Ne yazık ki, araba amortismanı kaçınılmazdır. Ancak iyi haber şu ki, süreci yavaşlatmak için atabileceğiniz bazı adımlar var.

1. Aracınızın kilometresini düşük tutun.

Amerika Birleşik Devletleri Ulaştırma Bakanlığı Federal Otoyol İdaresi’ne göre, Amerikalılar yılda yaklaşık 13.500 mil araba kullanıyorlar. 6 Bu, her ay 1.000 milin üzerine çıkıyor!

Ümraniye Araç Değer Kaybı
Ümraniye Araç Değer Kaybı

Şimdi, herkesin her gün işe bisikletle gitmesini beklemiyoruz (yine de yakacağınız tüm kalorileri göz önünde bulundurun). Ancak, kullandığınız kilometreleri kısaltmak için yapabileceğiniz şeyler kesinlikle var. Haftada birkaç kez bir iş arkadaşınızla çalışmak için haftalık bir yolculuğa veya araba paylaşımına çıkarak tüm ayak işlerinizi halletmeye çalışın. Şehirler arasında sık sık uzun yolculuklar yapıyorsanız, bu milleri kiralık bir arabada harcamayı düşünün. Kaydedilen tüm bu miller toplanır!

2. Aracınızın bakım programını takip edin.

Düzenli yağ değişimlerinden lastik rotasyonlarına kadar, araba bakımı söz konusu olduğunda büyük fark yaratan küçük şeylerdir. Zamanında yapılan bakım, aracın değerinin korunmasına yardımcı olur. Sadece bu da değil, düzenli bakım aracınızın güvenliğini ve performansını da iyileştirerek yol onarımlarında size binlerce dolar kazandırabilir.

Şüpheye düştüğünüzde, bir bakım programı için aracınızın kullanım kılavuzuna bakın, böylece aracınızı ne zaman servis için tamircinize götürmeniz gerektiğini bilirsiniz.

Daha fazla bakım ipucu ister misiniz? Ücretsiz Ramsey Araba Rehberimiz, araba bakımına ayrılmış koca bir bölüme sahiptir!

3. Güvenilir, özenle kullanılmış arabalar satın alın.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, yeni arabalar kullanılmış arabalardan çok daha hızlı değer kaybeder. Bu nedenle, bir araba satın almanın en iyi yolu para biriktirmek ve güvenilir, az kullanılmış bir araba satın almaktır.

Ortalama bir milyonerin, üzerinde 41.000 mil olan dört yaşında bir araba kullanmasının bir nedeni var. Kullanılmış bir araba satın alarak, yeni bir arabanın ilk birkaç yılında hızla değer kaybetmesinin yükünü başkasının çekmesine izin veriyorlar. Yine de uygun bakım ile yıllarca çalışacak güvenilir bir arabaya sahip olurlar. Akıllı!

Araç Sigortasını Unutmayın

Yeni arabalar sadece daha hızlı değer kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda sigortalanması daha pahalıdır. Aslında, pırıl pırıl yeni bir model yerine beş yaşında bir araba satın alarak araba sigortasında %12’ye varan tasarruf sağlayabilirsiniz. 7 Bu birikimler her yıl cebinizde yüzlerce doları tutabilir!

Bu nedenle, sigorta Onaylı Yerel Sağlayıcılarımızdan (ELP’ler) biriyle ekip oluşturmanızı öneririz. İster yeni bir araba için pazarda olun, ister uzun yıllar Old Faithful’u kullanmayı planlıyor olun, doğru sigortayı en iyi fiyata bulmanıza yardımcı olabilirler.

görüşmek üzere hoşça kalınız. İletişime Geç

Phone icon
Telefon
İletişim
WhatsApp icon
WhatsApp