Trafik Kazası Kazanç Kaybı Tazminatı

Hepimizin bildiği üzere modern yaşamın en büyük getirisi günümüzde kullandığımız araçlardır. Bu durum ister istemez trafik kazalarını beraberinde getiriyor. Tabi trafik kazası kazanç kaybı tazminatı bu durumlar sonrasında ortaya çıkan kaybın telafisini sağlıyor. Eğer sizlerde bu tarz bir durum ile karşı karşıya iseniz lütfen hukuk büromuzun hizmetlerinden yararlanınız. Çünkü kaza sonrasında gelişecek tüm kayıplarınızı en doğru bir şekilde tanzim etmenizi sağlıyoruz. Bu alanda uzman avukatlarımız sizleri mutlaka en doğru şekilde yönlendirecek ve hak kayıtlarınızın geri kazanılmasını sağlayacaktır. Dilerseniz konunun önemine istinaden biraz daha detaylı şekilde bilgilendirme yapalım.

Ticari Kazanç Kaybı Yüksek Miktarlarda Olabilmektedir

Hiç kuşkusuz her aracın belirli bir ticari değeri ve kazanç potansiyeli bulunur. Bu durum göz önüne alındığında kişinin bir kaza neticesinde uğradığı ticari kazanç kaybı her araçta farklılık gösterecektir. Buradan hareketle kaza sonrasında aracın onarımı sırasında geçecek zaman diliminde günlük kazanç kaybı alınacak tazminat miktarına önemli düzeyde etki ediyor diyebiliriz. Çünkü kaza tazminatı hesaplamalarında farklı pek çok kriter bulunuyor ve bu faktör belirleyici unsurlar arasında yer alıyor. Elbette kazaya ait tutanaklar, diğer belge ve delillerin hukukçu gözüyle incelenmesi ve bu analizlere göre başvuru yapılması şarttır.

Aksi takdirde mahkeme süreci ve davanın uzaması dışında bireyin olması gerekenin çok altında bir tazminat ile karşılaşması muhtemeldir. Öncelikli kazaya sebebiyet vermiş olmamanız gerektiğini hemen belirtilim. Bir başka deyişle kazanın kusurlu tarafı siz olmamalısınız. Ancak bu noktada hiçbir endişe taşımayınız. Çünkü kendi alanında profesyonel avukatlarımızdan oluşan büromuz haklarınızın savunulması noktasında yeterli bilgi birikimi ve deneyime sahiptir.

Ticari Kayıp Aracın Tipine Göre Değişkenlik Gösterebiliyor

Elbette kazanç kaybına uğrayan aracın tipi ve mevcut faaliyeti tazminata esas konuların başında geliyor. Dolayısıyla hesaplanacak ticari kayıp bu kriterler eşliğinde artabilmekte veya azalabilmektedir. Sözgelimi şehir içi veya şehirlerarası bir otobüs ile yine şehirlerarası seferleri bulunan bir nakliyat kamyonu arasında mutlaka tazminat miktarı açısından farklılıklar olacaktır. Bu nedenle tüm bilgi ve belgelerin toplanmasının ardından dava açılması söz konusu olabilecektir. Lütfen trafik kazası kazanç kaybı tazminatı başvurusu yapmadan önce mutlaka görüşelim. Sizleri en doğru biçimde yönlendirerek doğru bir başlangıç yapmanızı sağlayabiliriz. Şimdiden geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İletişim linkimiz

Phone icon
Telefon
İletişim
WhatsApp icon
WhatsApp