Silivri Araç Değer Kaybı Tazminatı

Adalar Araç Değer Kaybı Tazminatı

Tazminatı, Aracin değer kaybı, Değer kaybı hukuk bürosu, Hasar danışmanlık firması, Hasar değer kaybı


Özellikle büyük şehirlerde maalesef trafik kazaları günlük hayatın bir parçası ve kaçınılmaz bir gerçeklik. Tabi bu doğrultuda ihtiyaç duyabileceğiniz Silivri Araç Değer Kaybı Tazminatı ve benzer konular hakkında her sürücünün bilgi sahibi olmasında yarar bulunuyor. Konumuzun detaylarına geçmeden önce izin verirseniz bir hatırlatmada bulunalım. Bu tazminat türü olası bir kazada kusurlu tarafın sigortasının karşıladığı bir zarar karşılama türüdür. Diğer bir değişle kazaya neden olan ve %100 kusurlu bulunan sürücünün araç değer kaybı hakkından yararlanması söz konusu değildir. Bir bakıma bu hak kazada kusuru olmayan tarafın zararın giderilmesine yönelik geliştirilmiş bir haktır diyebiliriz. Çünkü aracınızda meydana gelen deformasyon tamamen giderilse bile bir uzman incelemesi sonrasında kolayca anlaşılabilecek kazanın izleri aracınızın satışında önemli düzeyde zarar etmenize yol açacaktır.

Adalar Araç Değer Kaybı Tazminatı

Hasar Değer Kaybı Müracaatı Yapabiliyoruz

Fakat lütfen böyle bir durum ile karşılaştıysanız lütfen endişeye kapılmayınız. Çünkü hasar değer kaybı müracaatınızı firmamız yapabilmektedir. Bunun için kaza sırasında yapılan tutanaklar ve kaza sonrasında aracınızın hasarını tam olarak gösterecek görsel içerikler ile firmamıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Ancak hemen belirtelim ki bu haktan yararlanabilmek için mevcut kazada kazaya neden olma rolünüz bulunmaması gerekiyor. İsterseniz şimdi de şartlarınızın uyması durumunda hangi belgelerin firmamıza ulaştırılması gerektiği hakkında sizleri bilgilendirelim.

Kaza Tespit Tutanağı En Önemli Belge

Bilindiği üzere trafik kazalarında öncelikli resmi belge kaza tespit tutanağı ve elde edilen görüntülerdir. Dolayısıyla kaza sonrasında hak kaybına uğramamak için kaza tespit tutanağını mutlaka başvuru evrakına eklemeniz gerekiyor. İsterseniz şimdi de diğer gerekli belgeleri maddeler halinde sıralamaya çalışalım.

  • Kaza tespit tutanağı
  • Araç onarım bilgisi ekspertiz raporu
  • Hasarın belgelendiği net görüntüler (yüksek çözünülürlüklü görüntüler olmasında büyük yarar bulunuyor)
  • Değer kaybı başvurusunda bulunan sürücünün ruhsat örneği
  • Hakkın ödenmesi durumunda gerçekleştirilecek havale için IBAN numarası
  • Sürücüyü vekâleten temsil eden kişiye ait vekâletname (varsa)

Şeklinde bir özetleme yapmamız mümkündür. Lütfen Silivri Araç Değer Kaybı Tazminatı ile ilgili olarak sormak istediğiniz her konuda firmamıza ulaşınız. Yetkililerimiz sizleri çok daha kapsamlı şekilde aydınlatacaktır. Ayrıca lütfen haklarınızın takibi konusunda endişe etmeyiniz. Firmamız sizin adınıza tüm işlemleri en hassas şekilde takip ederek sonuçtan sizleri bilgilendirecektir. Şimdiden geçmiş olsun diyoruz. İletişime Geçin

Comments are disabled.