Ölümlü Trafik Kazaları

Ölümlü Trafik Kazaları Cenaze ve Defin Giderleri

Ölümlü Trafik Kazaları Cenaze ve Defin Giderleri Nedir? Türkiye’de her yıl ortalama 4500 insan trafik kazalarında maalesef hayatını kaybediyor. Ölümlü trafik kazalarında vefat eden kişinin desteğinden yoksun kalmış kişiler, bu mağduriyetlerinin telafisi için destekten yoksun kalma tazminatı talep edebilmektedirler.

Ölümlü Trafik Kazaları
Ölümlü Trafik Kazaları

Ülkemizde bilgi eksikliğinden ötürü vefat eden kişinin yakınları ayrıca cenaze ve defin giderlerini kendileri ödeyip sigorta şirketlerinden tazmin etmemektedirler. Cenaze ve defin (gömme) giderleri 818 sayılı BK. 45/1 maddesinde şöyle açıklanmış “Bir adam öldüğü takdirde zarar ziyan özellikle defin giderlerini kapsar” denilmiştir.

Ülkemizde ölüm nedeniyle yapılan masraflar kişiden kişiye, aileden aileye değişir. Ailelerin sosyal ve ekonomik düzeylerine, gelenek ve göreneklerine göre az veya çok masraf yapılır.

Kefen parası, mezar yerinin satın alınması, ölünün yıkanması, tabut parası, gasilhane ücreti, mezar kazdırılması, cenaze arabası, işçi ücretleri ve diğer masrafları sigorta şirketlerinden talep edebilirsiniz.

Cenaze ve defin masraflarını tazmin etmek için aşağıdaki formu doldurmanız yeterli! Uzman arkadaşlarımız size bir iş günü içerisinde ulaşacaklardır.

Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı Danışmanlık Hizmeti

Ölümlü Trafik Kazaları
Ölümlü Trafik Kazaları

Trafik kazaları bazen ölüm gibi kötü sonuç doğurabilmektedir. Trafik kazası yayalar ve araç sürücüleri için oldukça tehlikeli kötü kayıplara neden olan bir alandır. Ölümlü trafik kazası tazminatı  vefat eden kişini ailesine maddi bir katkıda bulunarak, bir nebze olsa bile teselli bulmanıza yardımcı olacaktır. Trafik kazaları vefat gibi kötü bir şekilde sonuçlandığındaölümlü trafik kazası tazminatı alınması mümkündür. En basit tanımı ile ölümle sonuçlanan trafik kazalarında ölümü gerçekleşen tarafın ailesinin belli bir miktarda tazminat almasını sağlayan bir durumdur. Bizlere başvurarak bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz. Herhangi bir masrafa girmeden ve detaylar ile uğraşmadan tazminatınızı almanız konusunda danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Üstelik danışmanlık sürecinde herhangi bir ön masraf adı altında peşinat talep etmiyoruz.

Ölümlü trafik kazası tazminatı danışmanlık hizmeti almak isteyen kişiler herhangi bir şekilde uğraşmadan firmamız ile iletişime geçip tazminat takip sürecini başlatabilirler. Yapmanız gereken tek şey bizimle iletişime geçmenizdir. Daha sonra uzman danışmanlarımız süreci başlatmaktadır. Çok sık meydana gelen ölümlü trafik kazaları neticesinde, vefat edenin yakınları için talep edilecek danışmanlık hizmetleri aşağıda belirtilmiştir.

 • Kaza sonucu vefat edenin, vefatına kadarki süreçte yapılan tedavi ve diğer masraflar
 • Destekten yoksun kalma tazminatı
 • Cenaze ve defin için gerekli giderler
 • Kazanın gerçekleştiği araca ait oluşan maddi zararların karşılanması

Yukarıda listelenen tazminatları vefat eden kişinin yakınları tazminat şekline alabilmektedir. Daha detaylı bilgi için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

      Sorularınız Varsa Cevaplayalım

  Phone icon
  Telefon
  İletişim
  WhatsApp icon
  WhatsApp