Kayseri Araç Değer Kaybı

Kayseri Araç Değer Kaybı

Kayseri Araç Değer Kaybı

Kayseri Araç Değer Kaybı Tazminatı Arabalarımızı her şey için kullanıyoruz – ayak işleri, okulu bırakma, veteriner ziyaretleri ve günlük işe gidip gelme. Bazılarımız araçlarımıza o kadar güveniyoruz ki, onlara takma adlar bile takıyoruz ve gücümüzün yetmediği sesler çıkardığında yatıştırıcı bir şekilde ön panele hafifçe vuruyoruz. 
Günlük hayatımıza kattıkları bunca değeri göz önünde bulundurduğumuzda, vergilerden de tasarruf etmemize yardımcı olmaları şaşırtıcı olmamalı! İster inanın ister inanmayın, vergiye tabi gelirinizi azaltmak için aracınız vergi beyannamenizde amortismana tabi tutulabilir.

Araç amortismanı nedir?

Basitçe söylemek gerekirse, amortisman, bir varlığın azalan değerini ölçmenin bir yoludur. Bu kavramı hepimiz sezgisel olarak anlıyoruz: 2014’te satın alınan bir Ford Focus, 2018’de satın alınan bir Ford Focus’tan daha az değerlidir . kullanıldıkça daha fazla yıpranır. Bu nedenle, düşük kilometreli kullanılmış bir araba bulmak her zaman bir pazarlıktır. (Burada da araba satın alma ipuçları alacağınızı kim bilebilirdi!). Katkıda bulunan diğer faktör, insanların yenilik yapmaya devam etmesidir. Her yıl geliştirilmiş işlevsellik ve özelliklere sahip yeni araba modelleri piyasaya sürülür. Başka bir deyişle, beş yıl önce aldığınız araba rekabet edemez.

Otomatik amortismanın vergileriniz için anlamı nedir?

Vergiler için araba amortismanının ardındaki genel fikir, bir arabanın maliyetini, satın aldığınız yıl tüm maliyetini yazmak yerine “yararlı ömrü” boyunca dağıtmaktır. Faydalı ömür, aracınızın orijinal değerinin %100’ünü kaybetmesi için geçen süreyi tanımlar. Vergi amaçları için, IRS genellikle çoğu araç için beş yılı standart olarak kabul eder. (Başka bir deyişle, arabanızın ortalama ömrü bir kobay kadardır). Aracınızı vergiler için amortismana tabi tutmanın iki temel yöntemi vardır: kilometre ve fiili masraflar.

Standart kilometre indirimini kullanırsanız

Çoğu insan “iş yolculuğu” terimine aşinadır. Değilseniz, tam olarak göründüğü gibi: belirli bir yılda iş için kullandığınız mil sayısı. Bu, kamyon şoförleri veya Uber ve Lyft sürücüleri gibi iş için çok araba kullanan kişiler için harika bir seçenektir . Her yıl IRS , bir araca sahip olmakla ilgili tüm maliyetleri yansıtmayı amaçlayan standart bir kilometre oranı yayınlar: benzin , onarım, yağ, sigorta, ruhsat ve tabii ki amortisman.

Standart kilometre kesintinizin hesaplanması

Yıl sonunda vergi indiriminizi hesaplamak için bu oranları kullanabilirsiniz. Örneğin, yılda 5.000’i iş için olmak üzere 12.000 mil yol yaptığınızı varsayalım. Diyelim ki bunlar eşit olarak bölündü: yılın ilk yarısında 2.500 ve ikinci yarısında 2.500. İşe gidip gelmek için harcadığınız milleri saymayın Tek kural, “iş kilometresinin” işe gidip gelme mesafesini içermemesidir . İşe gidip gelme milleri, evden işe gittiğiniz mesafedir. Özel iş yeriniz olarak bir ev ofisiniz varsa (başka bir yerde ikinci bir birincil ofisiniz olmadığı anlamına gelir), ev ofisinize gidiş ve dönüş mesafesini dahil etme hakkınız vardır.

Gerçek gider yöntemini kullanırsanız

Bu gider yöntemi, benzin, yağ değişimi, onarım, sigorta ve amortisman gibi gerçek araç maliyetlerinizi talep etmenizi sağlar. Bu yöntem, kayıt tutma gereksinimini basitleştirir: ayrı bir kilometre günlüğü tutmak yerine, otomobil giderlerinizi diğer tüm zarar yazmalarınızla birlikte takip edebilirsiniz. Ve neyse ki, Keeper , uygulamamız aracılığıyla otomobil giderlerini otomatik olarak takip ederek bunu daha da kolaylaştırıyor!  Keeper, bağımsız yüklenicilerin ve serbest çalışanların vergi indirimlerini keşfetmesine ve vergi beyannamesine yardımcı olur.
Başlamak
Hangi yöntemin sizin için en avantajlı olduğunu dikkatlice değerlendirdiğinizden emin olun . İlk yıl kilometre talep ederseniz, sonraki yıl gerçek araba harcamalarına geçebilirsiniz. Ancak ilk yıl asıl yöntemi seçerseniz, kilitli kalırsınız ve daha sonra kilometreye geçemezsiniz. Bu, otomatik bazdadır. Yani teoride, her biri farklı bir yöntem kullanan iki aracınız olabilir. Tek kural, aynı araçta yöntemler arasında geçiş yapamazsınız.
Kayseri Araç Değer Kaybı Tazminatı ; Kaza sebebiyle onarım gören araçlarınızın, ikinci el piyasa değerlerinde meydana gelen maddi kaybı ifade eder. Aracınız kazada herhangi bir hasar görmüşse tamamen ve en düzgün şekilde tamir edilmiş olsa dahi aracınızda değer kaybı oluşur. Bu konuda dikkat edilmesi gereken husus hasar gören bölgenin hiç onarım görmemiş ya da benzer nitelikte bir onarım görmemiş olmasıdır.
Kayseri Araç Değer Kaybı
Kayseri Araç Değer Kaybı
 • Tel: 0 212 506 06 87

 • Gsm: 0 505 514 88 73

 • Mail: info@aracindegerkaybi.com

 • Mail: av.mehmettabak@aracindegerkaybi.com

Aracınızdaki değer kaybını ve ikame araç bedeli / kazanç kaybını tazmin etmek için 2 yıl süreye sahipsiniz

Araç Değer Kaybı Nasıl Alınabilinir?

      Sorularınız Varsa Cevaplayalım

  Phone icon
  Telefon
  İletişim
  WhatsApp icon
  WhatsApp