Gaziantep Araç Değer Kaybı

Gaziantep Araç Değer Kaybı

Gaziantep Araç Değer Kaybı

Gaziantep Araç Değer Kaybı  Amortisman otomobil finansmanı ödemelerini nasıl etkiler? Yeni arabalar için kişisel sözleşmeli satın alma (PCP) anlaşmaları yapan ancak dönem sonunda satın almayan sürücülerin çoğundan biri olsanız bile, amortisman hakkında düşünmeye değer .

Bunun nedeni, bir PCP anlaşmasında yaptığınız aylık ödemelerin, siz onu sürerken arabanın uğrayacağı yıpranmayı karşılayacak şekilde hesaplanmasıdır. Sonuç olarak, değerini iyi tutan arabaların aylık ödemeleri, çok değer kaybetmesi beklenen modellere göre daha düşük olmalıdır.

Benzer şekilde, yeni bir araba kiralamak için kişisel sözleşmeli kiralama (PCH) sözleşmesi yaparsanız, aylık ödemeleriniz aracın amortismanını karşılayacak şekilde tasarlanır. Bu, arabanın kaybedeceği tahmin edilen değer ne kadar azsa, ödemelerinizin o kadar düşük olması gerektiği anlamına gelir.

Gaziantep Araç Değer Kaybı
Gaziantep Araç Değer Kaybı

Fiyat amortismanı nasıl etkiler?

Kalan araba değerleri, orijinal showroom fiyatının yüzdeleri olarak ifade edilir. Yüzde olarak, küçük ve büyük arabalar arasındaki amortisman farkı oldukça az görünebilir, ancak sterlin cinsinden fark oldukça fazladır. Örneğin, 8.000 sterlinlik bir şehir arabasında %55’lik bir aşınma, 4.400 sterlinlik bir değer kaybına eşitken, 40.000 sterlinlik lüks bir arabada aynı oranda düşüş, 22.000 sterlinlik bir kayıp anlamına gelir.

Algılanan kalite de büyük bir fark yaratabilir. Uzun bir süredir Fransız üreticiler, alıcıları premium otomobillerinin Audi  ve Mercedes modellerine rakip olabileceğine ikna etmeye çalışıyorlar  – şimdiye kadar pek başarılı olamadılar.

Peugeot 508 Fastback yönetici arabası ,  üç yıl ve 36.000 mil sonra orijinal değerinin %38 kadar azını korurken, karşılaştırılabilir bir BMW 3 Serisi sedan en az %48’ini koruyacaktır. Bu, 508’in kötü bir araba olduğu anlamına gelmez, ancak büyük Fransız arabaları algılanan kalitelerini iyileştirene kadar, amortismandan kaçınma öngörüsü iç karartıcıdır.

İşletme maliyetleri amortismanı nasıl etkiler?

Gaziantep Araç Değer Kaybı Özellikle benzin ve dizelin yıllardır olduğundan daha pahalı olduğu bir dönemde, yakıt ekonomisinin amortisman üzerinde büyük etkisi vardır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, büyük arabalar en çok acı çekme eğilimindedir.

Benzin motorlu büyük sedanlar, ikinci el pazarında inanılmaz bir pazarlık gibi görünebilir, ancak bunlar yalnızca işletme maliyetlerini karşılayabiliyorsanız iyi bir anlaşmadır.

Yenisi 70.000 TL olan lüks bir otomobilin servis ve parçaları orijinal prim fiyatına dayalı olacaktır. Bu, küçük arabalar ve şehir arabaları da dahil olmak üzere daha küçük arabaların Birleşik Krallık’ta neden bu kadar popüler olduğunu kısmen açıklıyor – onları çalıştırmanın maliyeti önemli ölçüde daha düşük.

Kalite amortismanı nasıl etkiler?

İnternet erişimi bu kadar yaygın hale gelmeden önce, bir otomobilin algılanan kalitesi daha kişiseldi. Şimdi, yine de, çevrimiçi olarak bulabileceğimiz çok büyük miktarda veri ve fikir, onu çok daha ölçülebilir hale getirdi.

Bir otomobilin kaç tane garanti talebi veya geri çağırması oluşturduğunu ve konu sorunları çözmeye geldiğinde sahiplerinin bayiler hakkında neler söylediğini öğrenmek kolaydır. Tüm bu veriler – olumlu ve olumsuz – bir araba modelinin amortismanını etkileyecektir.

Gerçekte, bugün satışta çok az sayıda kötü yeni araba var. Bunu göz önünde bulundurarak, büyük markalar hakkındaki yersiz olumsuzluklar, akıllı alıcıların avantajına olabilir.

Ford  , marka imajını yükseltmek için yorulmadan çalıştı, ancak ürünlerinin performansı (genellikle mükemmel olan) ile Birleşik Krallık halkının kalite algısı arasında hala bir ayrım var. Sadece Ford’ların değil, ana akım markaların çoğunun alıcıları için sonuç, çok değerli ikinci el arabalardan oluşan büyük bir stok ve yeni ve neredeyse yeni araçlarda büyük indirimler oldu.

Gaziantep Araç Değer Kaybı
Gaziantep Araç Değer Kaybı

Amortismanın etkileri nasıl azaltılır?

Değer kaybının nedenlerini öğrendikten sonra, bir araba satın aldığınızda etkilerini azaltmak için daha hazırlıklı olmalısınız. Bariz bir taktik, düşük çalıştırma maliyetleri olan talep üzerine bir araba seçmektir – örneğin bir şehir arabası veya süper mini.

Yine de herkes için doğru olmayacaklar, bu nedenle alıcılar artık değerlerin düşmesini önlemek için başka yollara bakmalıdır. Amortismanı azaltmak için alabileceğiniz önlemler arasında servis kontrollerinin ve MoT sertifikalarının kapsamlı bir kaydını tutmak, kilometrenizi düşük tutmak ve aracı iyi durumda tutmak yer alır.

  • Tel: 0 212 506 06 87

  • Gsm: 0 505 514 88 73

  • Mail: info@aracindegerkaybi.com

  • Mail: av.mehmettabak@aracindegerkaybi.com

Aracınızdaki değer kaybını ve ikame araç bedeli / kazanç kaybını tazmin etmek için 2 yıl süreye sahipsiniz

Phone icon
Telefon
İletişim
WhatsApp icon
WhatsApp