Büyükçekmece Araç Değer Kaybı

Büyükçekmece Araç Değer Kaybı

Arabam bir kazaya karıştıktan sonraki amortisman değeri  Aracınız bir kazaya karışırsa, aracınızın değerinin düşmesi kaçınılmazdır. Büyükçekmece Araç Değer Kaybı Bunun nedeni, kaza geçirmiş bir aracın ikinci el değerinin kaza öncesi durumdaki aynı araca göre daha düşük olmasıdır. Araba tamirleri en yüksek kalite standartlarını karşılasa bile, potansiyel alıcılar daha önce hasar gördüğünü bildikleri bir araba için o kadar para ödemek istemiyorlar.

Büyükçekmece Araç Değer Kaybı
Büyükçekmece Araç Değer Kaybı

Aracınızın kaza öncesi değerinden onarım sonrası değerinden düşülerek oluşan değer “amortisman değeri”dir ve bu sizin kusurludan talep etme hakkınız olan bir kayıptır.

Motorlu Ticaret Kanunu’na göre amortisman başlığı altında %5 – %20 aralığında indirim yapılabileceği kabul edilmektedir. Eksiltmeyi hesaplamak için aşağıdakiler dikkate alınmalıdır: kaza anındaki aracın markası ve modeli, yaşı, kilometresi ve durumu ve gerekli onarımların kapsamı.

Bir trafik kazasına karıştıysanız, hızlı hareket etmeniz ve avukatınızla görüşmeniz zorunludur. Avukatınız ne kadar erken dahil olursa, başarı şansınız o kadar artar. PA Duffy & Co Solicitors’da çok sayıda müşterinin kusurlu tarafa karşı amortisman taleplerini hesaplamasına ve geri almasına yardımcı olduk.

Bir parkta, bir süpermarkette veya belediyeye ait bir arazide bir kaza geçirmiş olsanız da, eğer bu alan halka açık bir yerdeyse, o alanın bakımından ve bakımından muhtemelen birisi sorumlu olacaktır. Örneğin, bir süpermarkette kaygan bir zemin temizlenmezse veya uygun şekilde kordon altına alınmaz ve birisi kayarsa, süpermarket ihmalkâr davranmış olacaktır. Benzer şekilde, belediyeye ait bir parkta koşuyorsanız ve yoldaki bir çukura veya bozukluğa takılırsanız ve yaralanırsanız, belediye ihmalkâr davranmış olacaktır.

Halka Açık Bir Yerde Kaza

Halka açık bir yerde takılmaya, kaymaya veya düşmeye neden olabilecek çeşitli faktörler vardır. Kazanın meydana geldiği bölgeden sorumlu olan taraf, kamuya karşı aşağıdakileri içeren bir özen yükümlülüğüne sahiptir:

  1. Mülklerini denetleme, bakımını yapma ve onarma görevi;
  2. Güvenli bir giriş ve çıkış yolu sağlama görevi;
  3. Yayalar/kullanıcılar için yeterince güvenli bir ortam sağlama görevi;
  4. Uygun aydınlatma koşullarının yerinde olmasını sağlama görevi;
  5. Tesislerine gelen ziyaretçilerin kişisel yaralanma*, kayıp ve hasara karşı korunmasını sağlama görevi.

Büyükçekmece Araç Değer Kaybı Bu görevlerin yerine getirilmemesi, belirli bir binaya gelen yayaların veya ziyaretçilerin örneğin kayma, düşme ve takılma yoluyla kişisel yaralanmalara neden olabilir. Bu tür kazalar, ilgili kişiler için büyük bir acı ve strese neden olabilir.

Phone icon
Telefon
İletişim
WhatsApp icon
WhatsApp