Adalar Araç Değer Kaybı Tazminatı

Adalar Araç Değer Kaybı Tazminatı

Tazminatı, Aracin değer kaybı, Değer kaybı hukuk bürosu, Hasar danışmanlık firması, Hasar değer kaybı


Hepimizin bildiği üzere herhangi bir kaza neticesinde aracınızda meydana gelen hasarın dışında farklı mağduriyetler oluşabilmektedir. Bu çerçevede İstanbul Adalar araç değer kaybı tazminatı ile ilgili bir araştırma gerçekleştiriyorsanız sitemiz doğru adresiniz olacaktır. Çünkü kaza sonrasında aracın değer kaybı bu mağduriyetlerin başında geliyor. Dilerseniz öncelikle hasarın onarım masrafları dışında kalan bazı haklarınız hakkında sizleri aydınlatalım. Onarımı gerçekleşse bile aracınızın ikinci el piyasasındaki değer kaybı mutlaka oluşacaktır. Dolayısıyla bu hak kaybının telafi edilmesini amaçlayan tazminattan yararlanabilmek için kazada hiç bir kusurunuzun bulunmaması şarttır. Bunun nedeni kazaya sebebiyet veren sürücünün sigortasının bu değer düşüşünü karşılayacak olmasıdır. Buradan hareketle araç değer kaybı hakkından yararlanabilmeniz için hiçbir şekilde kazanın haksız tarafı olmamanız gerekiyor.

Değer Kaybı Başvurusu İçin Sitemizden Yararlanabilirsiniz

Elbette bu durum eldeki belgelere göre tahlil edildikten sonra değer kaybı başvurusu yapılabilmektedir. Dolayısıyla bu anlamda sitemizin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Eğer haklı konumdaysanız

  • Kaza sonrasında tutulan kaza tespit tutanağı
  • Hasarı belgeleyen resim fotoğraf video kaydı gibi delillendirici unsurlar (Lütfen net görüntüler almaya özen gösteriniz)
  • Araç tamiri sonrasında onarımı gerçekleştiren birim tarafından hazırlanacak onarım ekspertiz raporu
  • Başvuruyu sizin adınıza başka bir kişi yapacaksa bu kişiye verilmiş noter onaylı vekâlet belgesi
  • Değer kaybına hak kazanılmasının ardından kusurlu tarafın sigortasınca yatırılacak ücret için bir IBAN numarası

Gibi belgeleri Hukuk büromuza ulaştırdığınızda sizler adına bu önemli tazminat başvurusu işlemlerini gerçekleştirebiliyoruz.

Araç Değer Kaybı Hesaplama

Tabi bu tarz durumlarda akla gelen soruların başında araç değer kaybı hesaplama  sorusu geliyor. İsterseniz şimdi de bu hesaplamanın hangi kriterler çerçevesinde yapıldığını kısaca paylaşalım. Aracın Markası ve Model yılı, mevcut kilometresi hesaplama içerisinde yer alan kriterlerden sadece birkaç tanesidir. Bunun dışında kaza öncesinde aracın ikinci el piyasasındaki değeri yine hesaplamaya dâhil edilen unsurlar arasında yer almaktadır. Hiç kuşkusuz tüm bu ayrıntılar dikkatli bir inceleme gerektirecektir. Ayrıca hukuki anlamda destekle çok daha hızlı bir süreç sağlanması mümkündür diyebiliriz. Lütfen aracın değer kaybı tazminatı noktasında hukuk büromuzun hizmetlerinden yararlanınız. Büromuza dilerseniz günün her saatinde iletişim linkimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca ana sayfanın sağ alt bölümünde yer alan formu doldurarak destek talep edebilirsiniz. Adalar araç değer kaybı tazminatı başvurusu iletişim linki

Comments are disabled.